Leading Consultants of 800 watt oil making machine with filter, oil making machine with filter, multigrain oil machine with filter and saffola oil making machine with filter from Surat.
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Capacity Per Hour | 5 kg/hr |
| Power | 800 watt |
| Pressing Method | Cold Press |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | Stainless Steel |
| Phase | Single Phase |
| Suitable For | Coconut, Almond, Flaxseed, Sesame, Mustard, Sunflower, Walnut, Peanut |
| Mounting Type | Table Top |
| Warranty | 1 Year |
| Country Of Origin | Made In India |
| Motar power | 0.45 hp |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Capacity Per Hour | 5 kg/hr |
| Power | 800 watt |
| Pressing Method | Cold Press |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | Stainless Steel |
| Phase | Single Phase |
| Suitable For | Mustard, Peanut, Sunflower, Almond, Coconut, Flaxseed, Walnut, Sesame |
| Mounting Type | Table Top |
| Warranty | 1 Year |
| Country Of Origin | Made In India |
| motar power | 0.45 hp |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Capacity Per Hour | 5 kg/hr |
| Power | 800 watt |
| Pressing Method | Cold Press |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | Stainless Steel |
| Phase | Single Phase |
| Suitable For | Mustard, Sunflower, Flaxseed, Peanut, Coconut, Almond, Walnut, Sesame |
| Mounting Type | Table Top |
| Warranty | 1 Year |
| Country Of Origin | Made In India |
| motar pawer | 0.45 hp |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Capacity Per Hour | 5 kg/hr |
| Power | 800 watt |
| Pressing Method | Cold Press |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | Stainless Steel |
| Phase | Single Phase |
| Suitable For | Peanut, Sunflower, Almond, Mustard, Walnut, Flaxseed, Sesame, Coconut |
| Mounting Type | Table Top |
| Warranty | 1 Year |
| Country Of Origin | Made In India |
| motor power | 0.45 hp |
Minimum order quantity: 1 Piece
DESAI VIRAL ASHOKBHAI (CEO)
Shuddhata Enterprise
Ground Floor, 32,33, Shiv Industrial Estate, Unnamed Road, Laskana, K Lon Textiles
Sarthana, Surat - 395013, Gujarat, India