Pioneers in the industry, we offer domestic oil machine with filter, 2 in 1 oil machine with filter, attached oil machine with filter and minioil machine with filter for home used from India.
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Capacity Per Hour | 5 kg/hr |
| Power | 800 watt |
| Pressing Method | Cold Press |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | Stainless Steel |
| Phase | Single Phase |
| Suitable For | Almond, Coconut, Flaxseed, Walnut, Mustard, Peanut, Sunflower, Sesame |
| Mounting Type | Table Top |
| Warranty | 1 Year |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Capacity Per Hour | 5 kg/hr |
| Power | 800 watt |
| Pressing Method | Cold Press |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | Stainless Steel |
| Phase | Single Phase |
| Suitable For | Sunflower, Walnut, Mustard, Peanut, Flaxseed, Almond, Sesame, Coconut |
| Mounting Type | Table Top |
| Warranty | 1 Year |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Capacity Per Hour | 3 kg/hr |
| Power | 800 watt |
| Pressing Method | Cold Press |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | Stainless Steel |
| Phase | Single Phase |
| Suitable For | Sesame, Peanut, Almond, Coconut, Walnut, Mustard, Sunflower, Flaxseed |
| Mounting Type | Table Top |
| Warranty | 1 Year |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Capacity Per Hour | 5 kg/hr |
| Power | 800 w |
| Pressing Method | Cold Press |
| Automation Grade | Automatic |
| Body Material | Stainless Steel |
| Phase | Single Phase |
| Suitable For | Peanut, Sesame, Walnut, Coconut, Almond, Sunflower, Flaxseed, Mustard |
| Mounting Type | Table Top |
| Warranty | 1 Year |
| Country Of Origin | Made In India |
| Motor power | 0.45 hp |
Minimum order quantity: 1 Piece
DESAI VIRAL ASHOKBHAI (CEO)
Shuddhata Enterprise
Ground Floor, 32,33, Shiv Industrial Estate, Unnamed Road, Laskana, K Lon Textiles
Sarthana, Surat - 395013, Gujarat, India